תמלול ראיונות

תמלול ראיונות

תמלול ראיונות, מתאים להרבה תחומים. למשל חוקרים ורופאים, מעוניינים בשירות כמו תמלול ראיונות על מנת להגיש עבודת תזה או עבודת מחקר. עיתונאים נעזרים בראיונות שהם הקליטו על מנת לערוך כתבה חשובה לעיתון, סופרים אשר מתעדים סיפורי חיים, מקליטים ושולחים את ההקלטות לחברה המציעה שירותי תמלול ראיונות. 

היתרון הבולט של תמלול ראיונות הוא שהוא נעשה באמצעות מתמלל/ת מקצועי שיכולים לסמן נושאים חשובים, מה שיאפשר לרבים להתמקד בעיקר, במיוחד כאשר מדובר על תמלול ראיונות ארוך במיוחד. ישנם מחקרים איכותיים באקדמיות השונות, אשר מתבססים על תמלול ראיונות. כל ראיון מעין זה, מוקלט באמצעות ציוד מקצועי של חברת התמלול והמרת ההקלטה לקובץ כתוב שנעשה בדיוק רב ובאופן איכותי.

תמלול – מה זה? 

תמלול  הוא המרת קובץ שמע לכתב.

העוסק במלאכה זאת של התמלול, נקרא מתמלל. 

אם אתם חפצים בתמלול איכותי, חשוב לגשת למתמלל מנוסה במלאכה זו מפני שתמלול קבצים תובע רמת ביצוע רבה ודיוק רב. 

על המתמלל לדעת ולהבחין בין גווני קולות שונים, סוגי מבטא וזיהוי מדויק של דוברים , סוגים של הדגשה וכדומה.

בשנים האחרונות ישנן דוגמאות של תמלול כגון:

תמלול דיונים משפטיים

תמלול הקלטות

תמלול של פגישות

תמלול הרצאות לסטודנטים

תמלול שיחות באמצעות זום

תמלול כנסים

תמלול באנגלית או בשפה אחרת

במאמר שלהלן נפרט לכם על סוגי התמלול הקיימים

תמלול של הרצאות – לוקחים הרצאה המוקלטת בקובץ אודיו וצריכים להמיר אותה לכתב

תמלול דיונים משפטיים  – זה תמלול אשר מייצג שיחה מסוימת והוא מוצג כהוכחה בפני בית המשפט.

תמלול של ראיונות – ממירים ראיונות מוקלטים מקבצי שמע לכתב, יש מקרים שבהם ההקלטות אינן מתבצעות בתנאים טובים, קיימים הפרעות ברקע אשר מפריעים לשמיעה וכיוון שכך, תמלול של ראיונות נותן אפשרות להשיג את אותו הראיון בצורת טקסט.

תמלול שיחות – במרבית הפעמים מתבצעים בשביל צורך משפטי, ישנם בנוסף לכך שיחות טלפוניות מוקלטות ומשום כך יש להמיר את שיחות לטקסט כתוב לטקסט} {לצורך הצגתם בבית המשפט.

תמלול הקלטות – המרה של הקלטות מקובץ שמע לכתב.

תמלול ראינות

כיצד מגיעים לתמלול איכותי  ומדויק?

כדי שאכן התמלול יהיה  מקצועי, חשוב שלאיש המקצוע יהיה את אותם כישורים ומיומנויות  שמתאימים לכך כמו: 

האזנה חדה, ידיעה טובה של השפה המדוברת, הוא צריך להיות שולט בתוכן שאותו הינו מתמלל, אם לדוגמא מדובר בנושא משפטי, צריך שיהיה לו את ההיכרות באותם מונחים מתחום החוק והמשפט.

בנוסף יש צורך אורך רוח וסבלנות מקסימלית כיוון שפעמים רבות יש צורך לשמוע לקטע לא מעט פעמים בשביל לפרש אותו בגלל שאם לא, עשוי להימצא חוסר בטקסט הכתוב.

כיצד צריך לבחור מתמלל מקצועי ומנוסה?

בפנייה למתמלל, כדאי לברר איתו את הנקודות הבאות:

האם יש לו את הניסיון בתמלול של קבצי אודיו וכן אם הוא תמלל סוגים שונים של שיחות.

בתחום של התמלול יש כמה וכמה תוכנות תמלול, בדקו באיזה תוכנה הוא משתמש, כאשר הוא לא יודע לומר באיזה סוג תוכנות הוא משתמש, יש מצב שהוא אינו מתמלל מקצועי.

אם אותו מתמלל עשוי לתמלל קבצים  שיש בהם איכות שמע נמוכה, למתמללים בעלי נסיון ישנן תוכנות מיוחדות המשפרות קבצים של שמע וגם הקלטות באיכות ירודה הם יכולים לתמלל.

חיפשת לדעת על עבודה מהבית תמלול?

ובכן בפשטות תמלול משפטי היא עבודה שעיקרה הפיכת קבצים של שמע או וידאו לקבצי מלל כתוב  

תמלול הנו עוזר לצרכים של רבים וטובים:
כמו למשל תמלול של הרצאות שונות וגם תמלול באנגלית

שירות תמלול קבצי אודיו

המשתמש בשירות התמלול יתכן שזה מפני סיבות משתנות. 

השוני בצרכים הנו משתנה לפי המקרים למשל תמלול ראיונות או תמלול קבצי אודיו הקלטות ישיבה, תמלול קבצי אודיו בקרב שיחות טלפוניות, התמלול מכריע ביותר, תמלול הקשור למשפט לשם הבאת הוכחות בבית המשפט ועוד.

שירות תמלול ראיונות

מה אם האודיו שלך לא כל כך ברור?

 

ראיון שתמללתי לאחרונה הוקלט בבית הקפה היו הרבה רעשי רקע ושני הרמקולים דיברו זה על זה בקביעות. לשני האנשים היו מבטאים אזוריים חזקים למדי. התוכנה התבלבלה לפעמים כשהרמקולים דיברו זה מול זה. אבל בסך הכל התמליל היה תיעוד מדויק להפליא של השיחה המדוברת.

 

זה עושה לך הכל?

כמו בכל שירותי תמלול כאלה, לאחר שתקבל את התמלול, יש עדיין עבודה לעשות. אתה צריך לערוך את כל ה-ums וה-ahs. לפעמים הרמקולים חוזרים על עצמם או שמישהו מתעטש ברקע ומטביע את קולם. כל זה בצד, השירות מוציא את הטרחה של הזנת כל הראיון מלכתחילה.

 

ספר לנו על החוויות שלך

עם זאת, אנו תמיד מעוניינים למצוא כלים טובים יותר, אז אם אתה קורא את זה ומשתמש באפשרות אחרת לתמלול, הגיבו למטה עם המלצה. נשמח לשמוע על החוויות שלך.