תמלול שיחות טלפון

תמלול שיחות טלפון

כבר שנים רבות שאתם שומעים על תמלול שיחות טלפון לצורך משפטי, אבל לא תמיד ידעתם מה זה? לא מבינים מדוע קיים צורך לתמלל את השיחה ומה זה בכלל תצהיר משפטי? הגענו לעשות לכם סדר.

בבית המשפט בישראל – כמו בכל בית משפט במדינה מערבית – קיים עומס משמעותי של תיקים והשופטים נאלצים להתייעל ככל הניתן על מנת לזרז את טחנות הצדק שכידוע, טוחנות לאט.

דרך ייעול אחת היא תמלול ההקלטות המובאות לידיעת השופטים: פעמים רבות שצוות התביעה או הסנגוריה שולפים ראיה מנצחת המתחבאת בתוך הקלטת שיחה ארוכה, ולעיתים קרובות גם לא ברורה דיה. כדי להתגבר על הבעיה הזאת, החליטו להמיר (=לתמלל) את שיחות הטלפון לטקסט כתוב, הבנוי באופן כזה שיהיה אפשר להפנות את תשומת לב השופט אל נקודת זמן מסוימת בשיחה. יעילות היא שם המשחק.

תמלול שיחות טלפון

חשיבות התמלול במשפט

על מנת ששיחת הטלפון שלכם תיחשב כראייה לגיטימית – עליה לעמוד בכל החוקים, התנאים והתקנות שמציב בית המשפט. עליה להיות אותנטית, ללא עריכות או שינויים ואך ורק חברת תמלול מקצועית המורשה לעסוק בכך – יכולה לתמלל לכם את השיחה. כמו-כן, שיחות שהוקלטו על ידי צד ג' (כלומר, שאף צד בשיחה לא הקליט את השיחה אלא מישהו חיצוני), נחשבת ללא קבילה.

נמצאים תחת תיק משפטי ובידכם "ראיית זהב" מוקלטת? אתם זקוקים לתמלול שיחות טלפון. התקשרו עכשיו לפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות. 

 

מהו תמלול?
תמלול למעשה הינו העברה של קבצי אודיו לכתב.
העוסק במלאכה זו של התמלול, מכונה מתמלל.
אם אתם מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, צריך להגיע למתמלל מנוסה במלאכה זאת כיוון שהתמלול תובע רמת ביצוע רבה.
עליו לדעת ולהבחין בין גווני קולות, אקצנטים וזיהוי מדויק של דוברים , סוגים של הדגשה וכולי.

בימינו ניתן למצוא סוגים של תמלול כמו:

תמלול הרצאות
תמלול שיחות בזום
תמלול ישיבות מנהלים
תמלול משפטי
תמלול הקלטות לבית משפט
תמלול פגישות
תמלול בשפה האנגלית

בהמשך המאמר נפרט לכם על אותם גווני התמלול הנ"ל

תמלול של הרצאות – לוקחים הרצאה שנמצאת ע"ג קובץ אודיו והופכים אותה לטקסט
תמלול משפטי – הינו סוג תמלול אשר מייצג שיחה מסוימת והוא מיוצג כראיה מול השופט.
תמלול של ראיונות – ממירים ראיונות מוקלטים משמע לכתב, יש מקרים שבהם אותן הקלטות אינן נערכות בתנאי שטח טובים, קיימים המולה ברקע שמפריעים לשמיעה וכיוון שכך, תמלול ראיונות נותן אפשרות לקבל את ראיון בטקסט כתוב.
תמלול שיחות – ברוב המקרים מתבצעים עבור צורך משפטי, ישנם גם שיחות טלפון מוקלטות ומשום כך צריך להמיר את שיחות לטקסט כתוב לטקסט} {לצורך הצגה מול השופט.
תמלול של הקלטות – המרה של הקלטות משמע לטקסט.

תמלול מדויק ואיכותי

על מנת שאכן התמלול יהיה מושלם, חשוב שלמתמלל יהיו את כל הכישורים שמתאימים לכך כמו לדוגמא:

שמיעה חדה, ידע טוב של השפה, המתמלל צריך להיות שולט בעולם התוכן אותו הוא מתמלל, אם לדוגמא ההקלטה עוסקת בנושא משפטי, צריך שיהיה לו היכרות עם מונחים מהתחום של המשפט.

כמו כן קיים צורך בסבלנות מקסימאלית בגלל שלפעמים צריך להקשיב לקטע השמיעה כמה וכמה פעמים כדי להבין אותו בגלל שאם לא, עלול להימצא חוסר בטקסט.

איך בוחרים מתמלל?
בפנייה לאיש המקצוע, צריך לברר אצלו את רשימת הנקודות הבאות:
האם יש למתמלל ידע בתמלול של קבצי שמע ואם הוא גם תמלל סוגים שונים של הקלטות.

בענף התמלול ישנן מספר תוכנות לתמלול, תבדקו איתו באיזה סוג תוכנה הוא משתמש, כאשר הוא איננו יודע לציין לכם באילו תוכנות הוא מתמלל, כנראה שהוא לא מתמלל מנוסה.

אם אותו מתמלל מסוגל לתמלל קבצי אודיו בעלי איכות שמע ירודה, למתמללים מקצועיים ישנן תוכנות שמשפרות קבצי אודיו ואף הקלטות עם איכות נמוכה במיוחד הם יכולים לתמלל.

רוצה לקרוא על שירותי תמלול?
ניתן לומר בפשטות תמלול tv הינה עבודה שעיקרה המרת קבצי הרצאות וכדומה לקובץ טקסט כתוב
שירות התמלול הוא עוזר לצרכים רבים וטובים:כמו לדוגמא תמלול של הרצאות כמו גם תמלול המיועד לבתי הדין הרבניים

שירות תמלול
המשתמש בהיצע תמלול קבצי אודיו יכול להיות שזה מפני מקרים שונים.
השוני בצרכים מהווה שונה בין אחד לשני כגון התמלול שיחות ישיבה, תמלול בידי שיחות, התמלול ראשון, התמלול הקשור למשפט לצורך הוכחות במקרים עם בתי משפט וכדומה.