תמלול או תכתוב – קרא כאן

תמלול או תכתוב

תמלול היא פעולה בה ממירים קבצי שמע המכילים תכנים אל טקסט כתוב. יש שיקראו לפעולה הזו תכתוב, אך הגרסה הרווחת היא תמלול. בפעולת תמלול או תכתוב, המתמלל מאזין באמצעות אמצעים מתקדמים להקלטות שונות כמו שיחות טלפון, ראיונות והרצאות ובמקביל כותב את כל התוכן שהוא שומע – מתוך זהירות יתירה שלא להחסיר אף מילה או ערך נסתר – אל הטקסט.

מלאכת התמלול נתפסת כמשימה פשוטה וקלילה אך למעשה מדובר במלאכה מאתגרת – הדרישה להעביר את התקשורת כולה – ולא רק את התוכן המילולי – הופכת את המשימה ללא פשוטה בכלל.

מתי תמלול הופך להיות מסובך

כאשר אנו נתמלל שיחת טלפון שנערכת בין חשוד מרכזי לבין עד מרכזי בפרשה פלילית כלשהי, ואנו נגלה שהתוכן של השיחה מצדד לטובת החשוד, פעמים רבות שלא נוכל להעביר זאת רק באמצעות מילים. נצטרך להעביר את כל הקונטקסט של השיחה: סוג התקשורת, חתך הדיבור, רוח השיחה, האווירה, התחושות וכו'. במקרים כאלו, משימת התמלול תיעשה בקפידה ובמקצועיות גבוהה – שכן תוצאותיה חורצות גורלות ממש.

כמו-כן, פעמים רבות שהשיחה מתלהטת בין אנשים והדיבור הופך למהיר, מילים נבלעות והמשוחחים קוטעים זה את זה. 

אנו מציעים מגוון שירותי תמלול לכל מטרה: ראיונות, מחקרים, שיחות טלפון, הרצאות ועוד. חברתנו מתמחה בתמלול מקצועי ובאמינות מוחלטת. זקוקים לתמלול או תכתוב? השאירו את הפרטים שלכם או לחילופין התקשרו למספר הטלפון. 

תמלול או תכתוב

מה זה תמלול?
הרבה שואלים מה זה תמלול? אז תמלול למעשה זה הוא המרת קבצי אודיו לטקסט.
מי שעוסק באומנות זאת של תמלול קבצי אודיו, נקרא מתמלל.
כאשר מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, חשוב מאוד לפנות למתמלל בעל ניסיון במלאכה זאת כיוון שתמלול קבצים תובע רמת ביצוע רבה ודיוק רב.
הוא צריך לדעת ולהבחין בין גווני קולות שונים, מבטא וזיהוי מדויק של הדוברים , סוגי הדגשות וכולי.

כיום ישנן דוגמאות של תמלול כמו לדוגמא:

תמלול של הרצאות
תמלול שיחות זום
תמלול כנסים
תמלול דיונים משפטיים
תמלול הקלטות לבית משפט
תמלול פגישות
תמלול באנגלית

במאמר תקבלו פירוט על סוגי התמלול השונים

תמלול הרצאות – שומעים הרצאה המוקלטת על גבי קובץ אודיו וממירים את ההרצאה לטקסט כתוב
תמלול דיונים משפטיים – הינו תמלול שמייצג שיחה ואותו תמלול מיוצג כראיה בפני השופט בבית המשפט.
תמלול ראיונות – המרת ראיונות מקובץ שמע לכתב, יש פעמים שבהם אותן הקלטות אינן נערכות בתנאי שטח נוחים, קיימים המולה ברקע שגורמים להפרעה לשמיעה וכיוון שכך, תמלול של ראיונות נותן את האפשרות להשיג את ראיון בטקסט כתוב.
תמלול שיחות – ברוב המקרים מתבצעים בשביל צורך משפטי, ישנם בנוסף שיחות מוקלטות וכיוון שכך צריך להעביר את אותן השיחות הללו עבור הצגה מול השופט.
תמלול של הקלטות – המרת הקלטות מקבצי שמע לטקסט כתוב.

תמלול מוצלח ואיכותי זה אפשרי

על מנת שאותו תמלול יהיה מקצועי, חשוב שלמתמלל יהיה את אותם מיומנויות המתאימים כגון:

יכולת שמיעה חדה, ידע טוב של השפה, הוא גם אמור להיות מבין בעולם התוכן שאותו הינו מתמלל, אם למשל ההקלטה עוסקת בנושא הקשור למשפט, צריך שיהיה לו את ההיכרות באותם מונחים מעולם החוק והמשפט.

כמו כן קיים צורך אורך רוח וסבלנות מקסימלית מפני שלעיתים יש צורך להקשיב לקובץ לא מעט פעמים בשביל לפענח את הנאמר בגלל שאם לא, עשוי להמצא מחסור באותו טקסט כתוב.

באיזה אופן בוחרים מתמלל?
בפנייה למתמלל, כדאי לברר אצלו את הנקודות הנ"ל:
האם יש למתמלל ידע בתמלול של קובץ שמע והאם הוא תמלל סוגים שונים של שיחות.

בתחום התמלול יש כמה וכמה תוכנות תמלול, תבדקו איתו באיזה סוג של תוכנה הוא משתמש, אם הוא לא יודע לציין לכם באילו תוכנות הוא מתמלל, כנראה שהוא לא מתמלל מנוסה.

אם המתמלל מסוגל לתמלל קבצים בעלי איכות שמיעה נמוכה, למתמללים מנוסים ישנן תוכנות שמשפרות קבצי שמע וגם שיחות באיכות נמוכה במיוחד הם מסוגלים לתמלל.

קרא כאן מידע על תמלול שיחות מחיר?
בוא נאמר בפשטות תמלול משפטי היא למעשה מלאכת מחשבת שעניינה המרת מילים לקובץ טקסט כתוב
תמלול זה עוזר לצורכי רבים וטובים: כמו תמלול של הקלטות או גם תמלול הקלטות לבתי הדין הרבניים

חברות התמלול
המשתמש בשירות התמלול יתכן שזה מפני גורמים שונים.
השוני בצרכים הנו משתנה לפי המקרים כגון תמלול קבצי אודיו שיחות ישיבה, תמלול מקצועי על ידי שיחות טלפוניות, תמלול ראשון, תמלול הקשור למשפט לצורך הבאת ראיות במקרים עם בתי משפט וכדומה.