כללי תמלול אקדמיים -קרא כאן

כללי תמלול אקדמיים

תמלול תוכן אקדמי שונה במהותו מתמלול תכנים אחרים, כמו שיחות טלפון או הרצאות. תכנים אקדמיים, לרבות מחקרים וראיונות איכותניים, מצריכים כללים נוקשים והקפדה גבוהה על ניסוח, מקצועיות, חתירה לאמת ואמון מוחלט. על כן, כאשר אנו באים לתמלל חומר אקדמי – מחקר איכותני הכולל קבוצות תצפית, ראיון וכו' – עלינו להישמע ולעמוד תחת כללי תמלול אקדמיים מחמירים.

הדבר בא לידי ביטוי, למשל, במחקר איכותני: סטודנט למדעי החברה עורך מחקר מדעי הכולל שעות רבות של ראיונות עם אנשי מפתח, לעיתים קרובות ראיון רב משתתפים. בהקלטה אנו שומעים שנשאלת שאלה על ידי המנחה, ומיד קופצים כמה משיבים ומדברים בו זמנית. עבור צרכי מחקר, לתשובות האלו (ויותר חשוב, ממי הן יצאו) יש חשיבות גבוהה מאוד. על כן, כל משימת תמלול חומר אקדמי מצריכה משאבים, זמן, ידע ומקצועיות רבים.

דוגמה נוספת לחשיבות התמלול באקדמיה

מלבד ראיונות רבי משתתפים, תמלול חומר אקדמי בא לידי ביטוי גם במחקר איכותני העוסק בתופעות המשפיעות על בני האדם באופן דרסטי. במחקרים כאלו נעשה שימוש בכלים ייחודיים, השערת השערות והסקת מסקנות – וכל נטייה, אפילו הקטנה ביותר, עלולה להטות את הכף ולשנות את כל מסקנת המחקר. בדיוק בגלל זה נוצרו כללי תמלול אקדמיים.

סטודנט, פרופסור או דוקטור? זקוק לתמלול מקצועי העומד תחת כל כללי תמלול אקדמיים ידועים? פנה אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותך. 

מה הוא תמלול?

תמלול הוא העברה של קובץ שמע לקובץ טקסט.
העוסק בעבודה זאת של תמלול קבצי אודיו, מכונה מתמלל.
כאשר מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, חשוב מאוד להגיע למתמלל מומחה במלאכה זאת כיוון שתמלול קבצים דורש מיומנות רבה ודיוק רב.
על המתמלל לדעת ולהבחין בין סוגי קולות, אקצנטים וזיהוי מקצועי של דוברים , סוגי הדגשה וכן הלאה.

בשנים האחרונות אפשר למצוא סוגים של תמלול כמו לדוגמא:

תמלול הרצאות
תמלול שיחות מוקלטות
תמלול של ראיונות
תמלול דיונים משפטיים
תמלול של הקלטות
תמלול של פגישות
תמלול באנגלית

כללי תמלול אקדמאים
כללי תמלול אקדמאים

בהמשך המאמר נפרט על סוגי התמלול הקיימים

תמלול של הרצאות – שומעים הרצאה המוקלטת על גבי קובץ אודיו והופכים את ההרצאה לטקסט
תמלול דיונים משפטיים – זה סוג תמלול אשר מייצג שיחה ואותו תמלול מוצג כהוכחה בפני השופט בבית המשפט.
תמלול ראיונות – המרת ראיונות מוקלטים מקובץ שמע לכתב, יש מקרים בהם אותן הקלטות לא מבוצעות בתנאים נוחים, יש רעש והמולה ברקע שגורמים להפרעה לשמיעה ולכן, תמלול של ראיונות נותן את האפשרות להשיג את אותו ראיון בכתב.
תמלול של שיחות – ברוב המקרים נערכו בשביל צורך משפטי, קיימים גם שיחות טלפון מוקלטות ומשום כך יש צורך להעביר את השיחות הללו לטקסט כתוב לטקסט} {לצורך הצגתם בבית המשפט.
תמלול של הקלטות – המרת הקלטות מקבצי שמע לטקסט.

תמלול באיכות גבוהה

כדי שאותו תמלול יצא מקצועי, צריך שלמתמלל יהיו את אותם כישורים ומיומנויות שמתאימים לכך כגון:

שמיעה חדה, ידיעה טובה של השפה, הוא גם צריך להיות שולט בתוכן אותו הינו מתמלל, כמו הקובץ עוסק בנושא משפטי, שיהיה היכרות עם מונחים מהתחום של המשפט.

כמו כן יש צורך בסבלנות רבה מכיוון שלעיתים יש צורך להקשיב לקובץ לא מעט פעמים כדי לפענח את הנאמר שאם לא, עשוי להיות חוסר באותו טקסט כתוב.

איך בוחרים מתמלל?
כשפונים לאיש המקצוע, צריך לבדוק איתו את רשימת הנקודות הנ"ל:
אם יש למתמלל את הנסיון בתמלול קובץ שמע ואם הוא תמלל כל מיני סוגים של שיחות.

בענף של התמלול יש כמה וכמה תוכנות לתמלול, תבררו אצלו באיזה סוג תוכנה הינו משתמש, כאשר הוא לא יודע לומר באיזה תוכנות הוא עובד, יש מצב שהוא אינו מתמלל מומחה.

אם אותו מתמלל יכול לתמלל קבצי אודיו בעלי איכות שמע נמוכה, למתמללים בעלי נסיון יש תוכנות מיוחדות שמשפרות קבצים של אודיו ואפילו הקלטה באיכות ירודה הם מסוגלים לתמלל.

כללי תמלול
במאמר זה נדבר על עבודת תמלול מהבית?
אפשר לומר בפשטות תמלול שיחות זה אומנות שעניינה הפיכת קבצי אודיו לקובץ מלל
שירות התמלול הנו מיועד לצרכים רבים:כמו תמלול של שיחות לבית המשפט או תמלול של שיחות לבתי הדין הרבניים

חברת תמלול
המשתמש בהיצע תמלול יכול להיות שזה בגלל מקרים שונים.
ההבדל בצרכים מהווה משתנה מאוד למשל תמלול קבצי אודיו שיחות ישיבה, תמלול מקצועי אצל שיחות טלפון, התמלול מכריע ביותר, תמלול הקשור למשפט בשביל הבאת ראיות במקרים משפטיים וכדו.