תמלול ראיון – קרא כאן

תמלול ראיון

היום, כבר אין צורך לשבת עם מחשב נייד, על מנת לבצע תמלול ראיון. למשל בראיון של ישיבה, עיתונות ועוד. רבים שמנסים להקליד בכוחות עצמם ראיון, מפספסים משפטי מפתח וכן, הריכוז בהקלדה, פוגם באופן מהותי ביכולת ההקשבה והקליטה של החומר. 

זו הסיבה כי סטודנטים רבים לדוגמא, מעדיפים להקליט את מהלך השיעור או ההרצאה החשובה להם ומעבירים אותו לחברת תמלול. כאשר מבצעים באופן מקצועי, תמלול ראיון, מקבלים תכנים חשובים ולכן, מומלץ תמיד, לבחור בחברת תמלול  אשר מתמחה שנים בנושא של תמלול ראיון מכל סוג. ישנם סוגים רבים של תמלול ראיון למשל: תמלול ראיונות לאקדמיה, ראיונות מחקרים של עבודת תזה, עבודות דוקטורט , תמלול ראיונות עיתונאיים וכן, עבור כותבי תוכן, תמלול של ראיונות מחקריים ועוד.

תמלול ראיון

כמה מילים על תמלול

תמלול למעשה הוא למעשה העברת קובץ אודיו לטקסט כתוב.
העוסק באומנות זאת של תמלול קבצי אודיו, נקרא מתמלל.
אם חפצים בתמלול מדויק ואיכותי, חשוב מאוד לגשת למתמלל מומחה במלאכה זושל התמלול כיוון שהתמלול תובע רמת ביצוע רבה ודיוק רב.
עליו לדעת ולהבחין בין גווני קולות, סוגי מבטא וזיהוי מדויק של אותם הדוברים , סוגים של הדגשה וכו'.

כיום ישנן סוגים של תמלול כגון:

תמלול של הרצאות
תמלול שיחות זום
תמלול ראיון
תמלול משפטי
תמלול של הקלטות
תמלול של פגישות
תמלול בשפה האנגלית

תמלול ראיון
בהמשך המאמר נפרט לכם על סוגי התמלול הנ"ל

תמלול הרצאות – לוקחים הרצאה שנמצאת בקובץ שמע וצריך להפוך אותה לטקסט כתוב
תמלול דיונים משפטיים – זה סוג תמלול אשר מייצג שיחה ואותו תמלול מוצג כהוכחה מול השופט.
תמלול של ראיונות – ממירים ראיונות מוקלטים מקבצי שמע לטקסט כתוב, יש פעמים שבהם ההקלטות לא נערכות בתנאים נוחים, קיימים רעשים רבים ברקע שמפריעים לשמיעה וכיוון שכך, תמלול של ראיונות מאפשר לקבל את אותו הראיון בטקסט כתוב.
תמלול שיחות – במרבית הפעמים נערכו עבור צורך משפטי, יש בנוסף שיחות טלפוניות מוקלטות ומשום כך החובה היא להעביר את שיחות עבור חשיפתם מול השופט.
תמלול הקלטות – המרת הקלטות מקובץ שמע לכתב.

תמלול איכותי ומדויק

בכדי שהתמלול יהיה טוב, חשוב מאוד שלאיש המקצוע יהיו את כל כישורים ומיומנויות אשר מתאימים לכך כמו למשל:

שמיעה חדה, ידיעה טובה של השפה, הוא צריך להיות שולט בעולם התוכן אותו הינו מתמלל, אם למשל הקובץ עוסק בתוכן הקשור למשפט, שיהיה את ההיכרות עם אותם מושגים מתחום המשפט.

כמו כן יש צורך בסבלנות רבה מפני שלעיתים צריך לשמוע לקטע כמה וכמה פעמים בשביל להבין את הנאמר שאם לא, יכול להיווצר חסרים בטקסט הכתוב.

כיצד בוחרים מתמלל מקצועי ומנוסה?
כשפונים לאיש המקצוע, חשוב מאוד לבדוק איתו את הנקודות הנ"ל:
אם יש לו ידע בתמלול קובץ שמע ואם הוא תמלל כל מיני סוגים של הקלטות.

בתחום התמלול קיימות כמה וכמה תוכנות לתמלול, תבררו אצלו באיזה סוג של תוכנה הוא משתמש, אם הוא לא יודע לומר באיזה סוג של תוכנות הוא עובד, רוב הסיכויים שהוא לא מתמלל מנוסה.

האם אותו מתמלל יהיה יכול לתמלל קבצים עם איכות שמיעה ירודה, למתמללים מנוסים קיימות תוכנות מיוחדות שמשפרות קבצים של אודיו ואף הקלטה באיכות נמוכה הם מסוגלים לתמלל.

מחפש לדעת על תמלול TV?
ובכן אפשר לומר בפשטות תמלול TV הינה אומנות שעיקרה הפיכת קבצים של אודיו לקובץ מלל
תמלול הנו מיועד לצורכי רבים: כמו תמלול של הקלטות או גם תמלול שיחות

חברת התמלול
המשתמש בשירותי תמלול יכול להיות שזה בגלל סיבות משתנות.
ההבדל בצרכים הוא בעצם משתנה לפי המקרים כגון תמלול הקלטות ישיבה, תמלול קבצי אודיו בקרב שיחות טלפוניות, תמלול קבצי אודיו מכריע ביותר, תמלול הקשור למשפט לשם הבאת ראיות בבית המשפט ועוד.