איך לעשות תמלול – קרא כאן

איך לעשות תמלול – קרא כאן

כאשר יש בידכם קובץ אודיו המכיל ראיונות, שיחות או כל תוכן מילולי אחר, ואתם מבקשים לתמלל (כלומר, להמיר אותו מקובץ שמע לקובץ טקסט – לכתוב את התוכן במילים) עליכם בראש ובראשונה לדעת כיצד מתבצעת מלאכת התמלול ומה היא דורשת. על מנת ללמוד איך לעשות תמלול דרוש, קודם כל, סבלנות. רבים חושבים שמדובר במלאכה פשוטה יחסית: לשמוע באוזניות את המלל ולהקליד למחשב. לאמיתו של דבר, מדובר במלאכה מאתגרת ומסובכת יותר. פעמים רבות שאיכות השמע אינה מושלמת והדבר מצריך חזרות רבות, ישנם רעשי רקע לא מובנים, מילים החוזרות על עצמן, בלבול בין המשתתפים ועוד. כמו כן, פעמים רבות שתוכן כלשהו ידרוש איש מקצוע בעל הבנה בסיסית בתוכן הנאמר על מנת שלא לחטוא למטרה.

תמלול חובבני עלול לעשות נזק

כאשר מדובר בעבודות תמלול לצרכים הנחשבים "רציניים" – כמו למשל, עבור ראיות בבית המשפט או עבודת דוקטורט ארוכה, תמלול חובבני עלול לגרום לכל העבודה לרדת לטמיון. תמלול שלא נעשה באופן מקצועי עלול לפסול את הראיה בבית המשפט או לגרום לעבודת התזה לצאת לא מקצועית ואף שגויה. על כן, יש לדעת היטב כיצד לבצע תמלול ובמקרי הצורך לשקול ייעוץ מקצועי.

זקוק לעבודת תמלול מקצועית? חושש שאינך יודע איך לעשות תמלול? פנה אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותך. לייעוץ ללא עלות והצעת מחיר יש ליצור קשר.

לא ניתן לשלם עבורה

איך לעשות תמלול תמונה
איך לעשות תמלול תמונה

מה הוא תמלול?
תמלול למעשה הוא למעשה המרת קבצי אודיו לכתב.
אדם העוסק באומנות זו של תמלול קבצי אודיו, נקרא מתמלל.
אם מעוניינים בתמלול איכותי, חשוב מאוד לפנות למתמלל בעל ניסיון במלאכה זו כיוון שהתמלול דורש רמת ביצוע רבה.
הוא צריך לדעת ולהבחין בין סוגי קולות, מבטא וזיהוי מדויק של דוברים , סוגי הדגשות וכו'.

בשנים האחרונות אפשר למצוא סוגים שונים של תמלול כגון:

תמלול הרצאות
תמלול של שיחות
תמלול ראיונות
תמלול דיונים משפטיים
תמלול הקלטות
תמלול פגישות

במאמר הבא נפרט לכם על אותם גווני התמלול הנ"ל

תמלול הרצאות – מקבלים הרצאה המוקלטת ע"ג קובץ שמע וצריך להפוך אותה לכתב
תמלול משפטי – הוא תמלול שמייצג שיחה מסוימת ואותו תמלול מוצג כראיה בפני בית המשפט.
תמלול של ראיונות – המרת ראיונות מוקלטים מקבצי שמע לכתב, יש פעמים בהם ההקלטות לא מבוצעות בתנאי שטח נוחים, יש רעש והמולה ברקע אשר מפריעים לשמיעה ומסיבה זו, תמלול של ראיונות מאפשר להשיג את אותו ראיון בכתב.
תמלול של שיחות – במרבית הפעמים נערכו עבור צורך משפטי, יש גם כן שיחות מוקלטות וכיוון שכך החובה היא להמיר את אותן השיחות הללו בשביל חשיפתם בבית המשפט.
תמלול הקלטות – המרת הקלטות מקבצי שמע לכתב.

תמלול איכותי ומדוייק

בשביל שאכן התמלול יהיה מקצועי, חשוב מאוד שלמתמלל יהיה את אותם כישורים ומיומנויות שמתאימים לכך כמו לדוגמא:

האזנה חדה, ידיעה טובה של אותה השפה המדוברת, המתמלל אמור להיות שולט בעולם התוכן אותו הוא מתמלל, אם לדוגמא מדובר בנושא הקשור למשפט, צריך שיהיה לו היכרות עם אותם מושגים מתחום המשפט.

כמו כן קיים צורך בסבלנות מרבית מכיוון שפעמים רבות צריך לשמוע לקובץ לא מעט פעמים על מנת לפענח את הנאמר כיוון שאם לא, עשוי להיות חסרים בטקסט הכתוב.

איך יש לבחור מתמלל מקצועי ומנוסה?
כאשר פונים לאיש המקצוע, חשוב לבדוק איתו את הנקודות הבאות:
האם יש לו את הנסיון בתמלול קבצי אודיו וכן אם הוא גם תמלל כל מיני סוגים של הקלטות.

בתחום של התמלול קיימות כמה תוכנות לתמלול, תבררו עימו באיזה סוג תוכנה הוא נעזר, כאשר הוא אינו יודע לומר לכם באיזה סוג תוכנות הוא משתמש, יש מצב שהוא לא מתמלל מנוסה.

האם המתמלל יכול לתמלל קבצים עם איכות שמע ירודה, למתמללים בעלי וותק יש תוכנות מיוחדות שמשפרות קבצים של שמע וגם הקלטות עם איכות ירודה הם יכולים לתמלל.

 

סימבולים שאינך רק אחד

 

 

משפט ומבנה פסקאות
תקן אחר מעברי השורה

 

 

 

אפליקציה תמלול