תצהיר תמלול – הגשת תמלול לבית משפט

תצהיר תמלול – הגשת תמלול לבית משפט – פתח עכשיו

מלבד עבודת התמלול השוטפת – המרת קבצי שמע לטקסט כתוב – יש צורך גם בהגשת תצהיר תמלול, כדי שהתמלול יתקבל בבית המשפט כראיה קבילה. תצהיר כזה מעיד על כך שהתוכן הנאמר בהקלטה – ובעקבותיו, הטקסט הנכתב על פיו – הינם אותנטיים, מדויקים ואמיתיים. אכן, לא כל אחד רשאי להגיש תצהיר כזה. בית המשפט מציב תנאים נוקשים וחברות התמלול חייבות לעמוד בתנאים האלו: הליכים משפטיים חורצים גורלות, תרתי משמע, ותמלילים משפטיים חייבים להיות אותנטיים ואמיתיים ככל האפשר. על כן, חברת תמלול ועובדיה מוכרחים לעמוד בדרישות הסף ולגלות נאמנות לחוק ולערכי המוסר.

אז מה זה באמת תצהיר תמלול?

ראשית, לפני שנתפנה לעסוק במהות התצהיר, נבהיר מי רשאי להגיש אותו. חברת תמלול הקלטות המעסיקה מומחי תמלול, בעלי ציוד מקצועי וייעודי – הם היחידים שנחשבים בעלי הרשאה להגיש הצהרת תמלול. חברת תמלול תשתמש בציוד מתקדם ומורכב שייעודו נטרול – או לכל הפחות צמצום ככל האפשר – של טעויות ואי דיוקים במעבר בין תוכן ההקלטה לבין הטקסט.

התצהיר עצמו מעיד, כאמור, שהתוכן אותנטי, שלא נעשו בו שום שינויים, עריכות, מחיקות והוספות. כמו כן מגיש התצהיר מעיד בעצמו כי תוכן התמליל תואם ב-100% למה שנשמע בהקלטה ובמקרים רבים הוא אף ערב לכך.

ומה קורה כאשר לא מגישים תצהיר?

בית המשפט לא מקבל תמלילים משפטיים ללא תצהיר מקצועי ואותנטי. בפשטות, הראיה שלכם תיפסל והשופט כלל לא יעיין בנתונים, לא משנה כמה לדעתכם הם בעלי חשיבות. כמו-כן, פעמים רבות ששופטים פסלו גם תצהירים משפטיים – פשוט כיוון שהם לא עמדו בתנאים המשפטיים המעוגנים בחוק להאזנות סתר ובחוקים נוספים.

דבר נוסף, מגיש התצהיר מוכרח להיות גורם אמין ומקצועי, ללא עבר פלילי ובעל ניסיון מוכח בתמלול הקלטות. בתי המשפט נוטים לסמוך אך ורק על אנשי מקצוע מומחים ובעלי חוות דעת אמינה.

זקוקים לתצהיר תמלול מקצועי, אמין וכזה שיתקבל בבית המשפט ללא שום סייגים? אל תתפשרו. גשו עוד היום לחברת התמלול שלנו ואנשי מקצוע אמיתיים, מסורים ואמינים יערכו עבורכם תמליל מדויק וחוות דעת מקצועית. לפרטים נוספים וייעוץ חינמי צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם>>

תצהיר תמלול תמונה
תצהיר תמלול תמונה

מהו תמלול מקצועי ואיך מבצעים אותו?

תמלול למעשה הוא למעשה המרת קבצי אודיו לקובץ טקסט.
העוסק באומנות זו של תמלול, נקרא מתמלל.
אם מעוניינים בתמלול איכותי, כדאי לגשת למתמלל מנוסה במלאכה זו כיוון שהתמלול תובע מיומנות רבה ודיוק רב.
על המתמלל לדעת ולהבחין בין סוגי קולות שונים, סוגי מבטא וזיהוי מדויק של אותם דוברים , סוגי אינטונציות וכולי.

כיום ישנן סוגים של תמלול כגון:

תמלול הרצאות
תמלול שיחות
תמלול ראיונות
תמלול דיונים משפטיים
תמלול הקלטות
תמלול של פגישות

בהמשך המאמר נפרט על אותם סוגי התמלול הקיימים

תמלול של הרצאות – שומעים הרצאה שנמצאת ע"ג קובץ שמע והופכים אותה לכתב
תמלול דיונים משפטיים – זה תמלול שמייצג שיחה ואותו תמלול מוצג כראיה בפני בית המשפט.
תמלול ראיונות – המרה של ראיונות מוקלטים משמע לכתב, יש פעמים בהם ההקלטות לא מתבצעות בתנאי שטח נוחים, קיימים רעשים רבים ברקע שהינם מפריעים לשמיעה ומשום כך, תמלול של ראיונות מאפשר להשיג את אותו הראיון בצורת טקסט.
תמלול שיחות – ברוב המקרים מתבצעים בשביל צורך משפטי, יש בנוסף לכך שיחות מוקלטות ומסיבה זו צריך להמיר את אותן שיחות בשביל הצגתם בבית המשפט.
תמלול הקלטות – המרת הקלטות מקובץ שמע לכתב.

תמלול מדויק ואיכותי

בשביל שהתמלול יהיה מושלם, חשוב מאוד שלמתמלל יהיו את כל כישורים שמתאימים לכך כגון:

יכולת שמיעה חדה, ידע טוב של השפה, הוא גם אמור להיות שולט בתוכן שאותו הוא מתמלל, אם לדוגמא ההקלטה עוסקת בתוכן הקשור למשפט, אז שיהיה את ההיכרות עם מושגים מהתחום של החוק והמשפט.

בנוסף יש צורך אורך רוח וסבלנות רבה מכיוון שלעיתים צריך לשמוע לקטע השמיעה מספר פעמים בכדי לפרש את הנאמר כיוון שאם לא, יכול להיווצר חוסר באותו טקסט.

אז איך צריך לבחור מתמלל?

כאשר פונים למתמלל, מומלץ לבדוק אצלו את הנקודות הנ"ל:
האם יש למתמלל את הנסיון בתמלול קבצי אודיו ואם הוא תמלל סוגים שונים של שיחות.

בתחום של התמלול ישנן כמה תוכנות לתמלול, תבררו עימו באיזה תוכנה הוא נעזר, אם הוא איננו יודע לומר לכם באיזה תוכנות הוא עובד, רוב הסיכויים שהוא לא מתמלל מומחה.

אם אותו מתמלל יהיה יכול לתמלל קבצים בעלי איכות שמיעה ירודה, למתמללים בעלי וותק ישנן תוכנות מיוחדות לשיפור קבצי אודיו ואפילו שיחות באיכות נמוכה הם מצליחים לתמלל.

זה היה מאמר בנושא הגשת תמלול לבית המשפט  למענכם ובשבילכם

חברת תמלול דרושים

תמלול הרצאות

תמלול שיחות מוקלטות

תמלול 

חברת תמלול

הגשת תמלול הקלטה