הגשת תמלול לבית משפט חוק – קרא כאן

מידע בנושא הגשת תמלול לבית משפט חוק

קהילת עורכי הדין, עושה שימוש רב באמצעות הגשת תמלול לבית משפט חוק. החוק בנוגע לצורך בתמלולים משפטיים קשור אל פקודת הראיות, אשר היא זו אשר מהווה את הדין העיקרי בכל הנוגע להגשה ושימוש בתמלול משפטי הכולל תיעודי קול והקלטות. על מנת להגיש תמלול לבתי משפט על הטקסט לעמוד בכמה תנאים הכרחיים.  התנאים לתמלול מקצועי שיתקבל בביהמ"ש, יש להבטיח את אמיתות התמלול כראיה, כאשר הכוונה היא תמלול והקלטה מקצועיים שנעשו בידי מי שעוסק בתחום שנים  ולמד את התחום. מדובר למעשה על תמלול אודיו טקסט שהמתמלל המקצועי יהפוך אותו למילים, מבלי שהוא משמיט אפילו מילה אחת שעשויה להיות חשובה במשפט.

 הגשת תמלול לבית משפט חוק באמצעות חברה מוכרת לתמלול בתחום המשפטי

מלבד הקריטריונים להגשת תמלול הקלטה בביהמ"ש, בית המשפט, יבחן מי היא חברת התמלול אשר נשכרה לבצע עבודה של תמלול משפטי. כאשר החברה היא מוכרת בתחום התמלול המיועד לצרכי ראיות משפטיות, קל יותר יהיה לקבל את התמלול, אם החברה מוכרת. לפעמים קורה שיש לבצע תמלול הקלטות דחוף, אם ישנה ראיה  של אחד מהצדדים במשפט ואין הרבה זמן, כך שיש למצוא חברת תמלול העוסקת בתחום התמלול המשפטי, על מנת שתוכל לבצע עבודה מקצועית, תוך זמן די קצר. במקרה זה, תעריף תמלול יהיה יקר יותר אם הוא נדרש בדחיפות. יש לציין, כי בתי המשפט, אינם מקבלים הקלטות שנעשו באופן עצמאי, אלא רק באמצעות חברת תמלול מוכרת,אשר עוסקת שנים בתחום תמלול משפטי.

  על הגשת תמלול לבית משפט חוק והסכם סודיות מחייב

כל חברה מקצועית העוסקת בתמלול משפטי, תחתום על הסכם סודיות תמלול. צריך לציין בנוסף, כי הקלטה תיחשב לחוקית אם אחד מהצדדים מודעים לקיומה והכוונה היא שהצד המקליט מעורב בשיחה. וכי האזנת סתר אסורה על פי חוק. חשוב לוודא לגבי תקינות מכשיר הקלטה וכי הדברים בהקלטה, נאמרו מרצון. יש לוודא תאימות מלאה בין הפלט לקלט, אשר יהיה מתאים במלואו להקלטה המקורית. כל הכללים האלה חייבים להיות בעת הגשת תמלול לבית משפט חוק.

מה הוא תמלול והאם כל אחד יכול לתמלל?

התמלול הוא למעשה העברת קובץ אודיו לקובץ טקסט.
מי שעוסק בתמלול קבצי אודיו, נקרא מתמלל.
אם אתם מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, חשוב לפנות למתמלל מומחה במלאכה זו כיוון שתמלול קבצים תובע מיומנות רבה.
הוא צריך להבחין בין גווני קולות שונים, סוגי מבטא וזיהוי מקצועי של הדוברים , סוגי אינטונציות וכן הלאה.

בשנים האחרונות ישנן סוגי תמלול כמו לדוגמא:

תמלול הרצאות
תמלול שיחות מוקלטות
תמלול ראיון איכותני
תמלול משפטי
תמלול  הקלטות
תמלול  פגישות

במאמר הבא נפרט על סוגי התמלול הנ"ל

תמלול הרצאות – שומעים הרצאה שנמצאת בקובץ שמע והופכים אותה לכתב
תמלול משפטי – זה סוג תמלול אשר מייצג שיחה מסוימת והוא מוצג כהוכחה בפני השופט.
תמלול ראיונות – המרת ראיונות משמע לטקסט כתוב, יש פעמים בהם ההקלטות לא מבוצעות בתנאי שטח טובים, קיימים רעש והמולה ברקע שמפריעים לשמיעה ומשום כך, תמלול ראיונות נותן אפשרות להשיג את הראיון בטקסט כתוב.
תמלול שיחות – בדרך כלל נערכים בשביל צורך משפטי, ישנם גם כן שיחות טלפון מוקלטות ומשום כך החובה היא להמיר את השיחות הללו לטקסט כתוב לטקסט צורך חשיפתם מול השופט.
תמלול הקלטות – המרה של הקלטות מקובץ שמע לטקסט.

תמלול איכותי ומדויק – איך עושים זאת הכי טוב שאפשר?

כדי שהתמלול יהיה טוב, חשוב מאוד שלאיש המקצוע יהיו את כל כישורים ומיומנויות המתאימים לכך כמו למשל:

האזנה חדה, ידע טוב של אותה השפה המדוברת, המתמלל אמור להיות מבין בתוכן שאותו הינו מתמלל, אם למשל התמלול עוסק בנושא משפטי, צריך שיהיה לו היכרות באותם מונחים מהתחום של המשפט.

כמובן יש צורך בסבלנות מקסימלית מכיוון שלפעמים צריך לשמוע לקטע מספר פעמים בשביל לפרש אותו בגלל שאם לא, יכול להמצא מחסור באותו טקסט כתוב.

כיצד יש לבחור מתמלל מקצועי ומנוסה?

בפנייה למתמלל, צריך לברר איתו את אותן הנקודות הנ"ל:
אם יש לו ידע וניסיון בתמלול קבצי שמע וכן אם הוא גם תמלל סוגים שונים של שיחות.

בתחום של התמלול יש כמה וכמה תוכנות לתמלול, תבררו אצלו באיזה סוג של תוכנה הוא נעזר, כאשר הוא לא יודע לציין באיזה סוג תוכנות הוא משתמש, יש מצב שהוא לא מתמלל מקצועי.

אם הוא יהיה יכול לתמלל קבצים בעלי איכות שמיעה נמוכה, למתמללים בעלי וותק יש תוכנות שמשפרות קבצים של שמע ואפילו הקלטה באיכות נמוכה במיוחד הם יכולים לתמלל.

זה היה מאמר בנושא הגשת תמלול לבית משפט חוק למענכם ובשבילכם.

הגשת תמלול לבית משפט חוק - תמונה
הגשת תמלול לבית משפט חוק – תמונה

גוגל תמלול

תוכנות תמלול הקלטות

אפליקציית תמלול