כמה עולה תמלול הקלטות – קרא כאן

כמה עולה תמלול הקלטות – קרא כאן

אם אתם מתעניינים בתמלול הקלטה מסוימת, ודאי שאלתם את עצמכם כמה עולה תמלול הקלטות. למעשה, אין תשובה חד-משמעית לשאלה הזאת, שכן עלות תמלול הקלטות משתנה בהתאם לגורמים מסוימים המשפיעים על הזמן והמאמץ שיש להשקיע בתמלול ההקלטה. לדוגמא, כאשר חברת תמלול ניגשת לתמלל שיחה מוקלטת בין שני אנשים, ואיכות ההקלטה אינה גבוהה – הדבר ידרוש מאמצים מיוחדים כדי לפענח את תוכן הדברים, ולעתים יידרשו חזרות רבות בניסיון לכך. כמו-כן, כאשר השיחה כוללת כמה משתתפים, מתעוררת בעיה נוספת: קשה יותר לזהות מי מהם מדבר בכל עת, והדבר מאתגר אף יותר את מלאכת התמלול. ככלל, כל מאפיין המקשה על תהליך התמלול – בהכרח יגרום להעלאת מחיר העבודה. 

זמן זה כסף

פרמטר נוסף המשפיע על עלות התמלול ולא תמיד נלקח בחשבון הוא מועד סיום העבודה המבוקש. פעמים רבות שהלקוחות מבקשים שהתמלול יישלח אליהם במועד קצר מאוד – בפרט כשמדובר בתמלול לצרכים משפטיים כמו ראיות – במקרים כאלו עלות העבודה תעלה אף יותר. על כן ההמלצה היא לא לדחות את משימת התמלול לרגע האחרון, כאשר מנהלים תיק משפטי, תאריך הדיון נקבע זמן רב מראש וכדאי להתכונן בהתאם ולהכין את תמלול ההקלטה מראש – דבר אשר עשוי לחסוך לכם כסף.

זקוקים לתמלול הקלטה מקצועי ומהיר? תוהים כמה עולה תמלול הקלטות? פנו אל המומחים! לכל שאלה, ייעוץ או פרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת.

עבודת תמלול

מהו תמלול?
תמלול הוא העברת קבצי שמע לקובץ טקסט.
העוסק באומנות זו של התמלול, מכונה מתמלל.
אם מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, רצוי להגיע למתמלל מקצועי במלאכה זושל התמלול מכיוון שתמלול קבצים דורש מיומנות רבה.
על המתמלל להבחין בין סוגי קולות שונים, סוגי מבטא וזיהוי מדויק של אותם דוברים , סוגי אינטונציה ועוד.

בשנים האחרונות אפשר למצוא דוגמאות של תמלול כמו:

תמלול של הרצאות
תמלול שיחות
תמלול של ראיונות
תמלול דיונים משפטיים
תמלול של הקלטות
תמלול פגישות

בהמשך המאמר תקבלו פירוט על גווני התמלול השונים

תמלול של הרצאות – לוקחים הרצאה שנמצאת ע"ג קובץ שמע וצריכים להמיר אותה לטקסט כתוב
תמלול משפטי – הוא תמלול אשר מייצג שיחה מסוימת והינו מיוצג כראיה בפני השופט.
תמלול של ראיונות – המרה של ראיונות מקובץ שמע לטקסט, יש מקרים בהם ההקלטות אינן מתבצעות בתנאים טובים, יש רעשים רבים ברקע אשר מפריעים לשמיעה ומסיבה זו, תמלול של ראיונות נותן את האפשרות להשיג את אותו הראיון על גבי כתב.
תמלול שיחות – בדרך כלל נערכים עבור צורך משפטי, יש בנוסף לכך שיחות מוקלטות ומסיבה זו יש להחליף את השיחות הללו בשביל הצגה בבית המשפט.
תמלול של הקלטות – המרה של הקלטות מקבצי שמע לטקסט.

כמה עולה תמלול הקלטה  - הגשת תמלול הקלטה
כמה עולה תמלול הקלטה – הגשת תמלול הקלטה

תמלול מוצלח ואיכותי

כדי שאותו תמלול יצא טוב, צריך שלאיש המקצוע יהיו את יכולות שמתאימים לכך למשל:

האזנה חדה, ידע טוב של השפה המדוברת, הוא צריך להיות בקיא בתוכן שאותו הינו מתמלל, אם למשל הקובץ עוסק בנושא הקשור למשפט, שיהיה את ההיכרות עם אותם מונחים מעולם החוק והמשפט.

כמובן קיים צורך בסבלנות מקסימאלית מכיוון שלעיתים צריך להאזין לקטע לא מעט פעמים על מנת להבין אותו שאם לא, עשוי להמצא חוסר בטקסט.

כיצד יש לבחור מנוסה ומקצועי?
בפנייה למתמלל, חשוב מאוד לברר איתו את הנקודות הבאות:
אם יש לו את הידע בתמלול קובץ אודיו וכמו כן אם הוא גם תמלל סוגים שונים של הקלטות.

בענף התמלול יש מספר תוכנות תמלול, תבררו אצלו באיזה תוכנה הינו נעזר, כאשר הוא איננו יודע לומר באיזה סוג של תוכנות הוא משתמש, כנראה שהוא לא מתמלל מקצועי.

אם אותו מתמלל עשוי לתמלל קבצי אודיו עם איכות שמיעה ירודה, למתמללים בעלי נסיון יש תוכנות שמשפרות קבצים של אודיו ואפילו שיחות באיכות נמוכה הם מסוגלים לתמלל.

 

 

 שיחת מכשיר או אולי

באילו שפות תומכת תוכנת התמלול?

 

בוחן תומכת ביכולת לממש תמלילי

תוכנת תמלול אל כ- 26 זמנים, לתקופה של אודיו

 

שהן אינן שהמכונה אינה תדע את