תמלול הקלטות אפליקציה פתח עכשיו

תמלול הקלטות אפליקציה פתח עכשיו

תמלול הקלטות אפליקציה

הקלטות המאוחסנות בסמארטפון או במחשב צריכות לעבור תהליך תמלול לפני שאפשר לעשות איתן משהו. הקלטות של ראיונות איכותניים, מחקרים שונים או שיחות מוקלטות – כל אחד והצרכים שלו. בשנים האחרונות אפשר למצוא עבור תמלול הקלטות אפליקציה ייעודית שתפקידה הוא לתמלל את המלל המושמע בהקלטה ולהמיר אותו לקובץ טקסט מוכן ונגיש.

האפליקציה יודעת לזהות ולהבחין בתכנים שונים המושמעים בהקלטה: מתי משפט מתחיל ומתי מסתיים, היכן צריך לשים פסיק או נקודה, להבדיל בין דוברים שונים ועוד. כאן המקום לציין שאפליקציות הן לא תחליף לשיקול דעת אנושי: תמלול הקלטות לצרכים חשובים כמו חומר אקדמי או תצהיר לבית המשפט מוכרח לעבור עיון על ידי בני אדם.

טכנולוגיה פורצת דרך

כאמור, בזמן האחרון חלה התקדמות טכנולוגית משמעותית ביכולות קליטת נתונים. בזמן האחרון אנו עדים אף לאפליקציות תמלול מבוססות בינה מלאכותית – שביכולתן להאזין להקלטה ואף "להבין" את הקונטקסט של השיחה, כלומר מתי השיחה היא עוינת, חיובית, חברית וכו'.

עם זאת, חשוב להבין שטכנולוגיה, מטבע הדברים, עלולה לשגות ואסור להסתמך על אפליקציות עבור משימות תמלול רגישות, המיועדות לצרכים כמו תצהירים לבתי המשפט או עבור מחקרים אקדמיים.

אם אתם זקוקים לתמלול הקלטות אפליקציה יכולה להיות התחלה טובה עבורכם, אך אם אתם מחפשים מקצועיות – אין תחליף לחברת תמלול מקצועית ואמינה. פנו אלינו עוד היום לשיחת ייעוץ ללא עלות.

מה זה תמלול?
תמלול הוא המרה של קובץ שמע לטקסט.
מי שעוסק במלאכה זאת של התמלול, מכונה מתמלל.
אם אתם חפצים בתמלול מדויק ואיכותי, מומלץ לפנות למתמלל מיומן במלאכה זו מפני שהתמלול תובע רמת ביצוע רבה.
עליו להבחין בין סוגי קולות, מבטא וזיהוי מדויק של דוברים , סוגי אינטונציה וכדומה.

בימינו אפשר למצוא סוגים שונים של תמלול כדוגמת:

תמלול של הרצאות
תמלול שיחות
תמלול של ראיונות
תמלול משפטי
תמלול של הקלטות
תמלול של פגישות

במאמר הבא תקבלו פירוט על אותם גווני התמלול הקיימים

תמלול הרצאות – מקבלים הרצאה המוקלטת ע"ג קובץ שמע וצריכים להמיר אותה לכתב
תמלול משפטי – הינו סוג תמלול שמייצג שיחה ואותו תמלול מוצג כהוכחה בפני בית המשפט.
תמלול של ראיונות – המרת ראיונות מוקלטים משמע לטקסט כתוב, יש מקרים בהם ההקלטות אינן מתבצעות בתנאים נוחים, יש הפרעות ברקע אשר מפריעים לשמיעה ומסיבה זו, תמלול של ראיונות נותן אפשרות להשיג את אותו הראיון בכתב.
תמלול של שיחות – ברוב הפעמים נערכו בשביל צורך משפטי, יש גם כן שיחות טלפון מוקלטות וכיוון שכך צריך להמיר את אותן שיחות בשביל הצגתם בבית המשפט.
תמלול של הקלטות – המרה של הקלטות משמע לטקסט כתוב.

תמלול הקלטות אפליקציה תמונה
תמלול הקלטות אפליקציה תמונה

תמלול איכותי ומוצלח

כדי שהתמלול יהיה מקצועי, צריך שלאיש המקצוע יהיה את אותם כישורים ומיומנויות המתאימים כמו למשל:

שמיעה חדה, ידע טוב של השפה, הוא גם צריך להיות בקיא בעולם התוכן שאותו הינו מתמלל, אם לדוגמא הקובץ עוסק בתוכן משפטי, שיהיה את ההיכרות עם מונחים מהתחום של המשפט.

כמו כן קיים צורך אורך רוח וסבלנות מרובה בגלל שפעמים רבות יש צורך להקשיב לקובץ כמה פעמים על מנת לפענח את הנאמר בגלל שאם לא, עשוי להמצא חוסר בטקסט הכתוב.

כיצד יש לבחור מתמלל מקצועי ומנוסה?
כאשר פונים למתמלל, מומלץ לברר איתו את רשימת הנקודות הבאות:
האם יש לו ידע ונסיון בתמלול קבצי שמע וכמו כן אם הוא תמלל כל מיני סוגים של שיחות.

בתחום של התמלול ישנן כמה תוכנות לתמלול, תבררו אצלו באיזה סוג תוכנה הוא משתמש, אם הוא איננו יודע לומר באיזה סוג של תוכנות הוא מתמלל, רוב הסיכויים שהוא אינו מתמלל מומחה.

האם המתמלל עשוי לתמלל קבצים עם איכות שמע נמוכה, למתמללים בעלי נסיון ישנן תוכנות מיוחדות שמשפרות קבצים של אודיו וגם הקלטה עם איכות נמוכה במיוחד הם יכולים לתמלל.

 

נוסף בנושא תמלול

אנא הכנס במדינה למשפט

 

בשלב" תמלול "או" סקירה