אפליקציה תמלול

אפליקציה תמלול

 כדי לתמלל הקלטה כלשהי, בין אם מדובר בשיחה מוקלטת, ראיון, הרצאה או דיון, יש צורך לעשות שימוש בכלים מתאימים. לאחרונה צצות יותר ויותר אפליקציות המציעות שירותי תמלול חינמיים, אולם כאשר מדובר באפליקציה תמלול הוא לא משימה קלה במיוחד, בפרט כאשר מדובר בתוכן רגיש או בעל חשיבות גבוהה – כמו למשל תמלול מחקרים אקדמיים או תמלול שיחות מוקלטות עבור תצהיר משפטי. ככלל, ההצעה הרווחת במקרים כאלו היא לא להשתמש באפליקציה אלא לשכור את שירותיה של חברת תמלול מקצועית – חברת תמלול המעסיקה אנשי מקצוע בעלי ניסיון תדע לספק לכם שירות תמלול ששום אפליקציה לא תצליח לספק. כמו-כן, במקרים מסוימים אפליקציית תמלול כלל לא תעזור לכם, כמו למשל תמלול הקלטות בשפה לא נתמכת או כאשר איכות השמע ירודה.

מתי נזדקק לחברת תמלול?

כאמור, כאשר נשתמש באפליקציה תמלולים עלולים לצאת באופן חובבני ובאיכות ירודה, אך מלבד זאת, ישנם מקרים בהם התמלול באפליקציה לא ישיג את יעדיו. שיחה מוקלטת עבור צרכים משפטיים, למשל, תצריך מכם תמלול מקצועי המגיע מחברת תמלול, כזו שתדע להעניק חוות דעת מקצועית אודות אותנטיות ההקלטה וכן תספק תצהיר דומה.

זקוקים לשירותי תמלול ולא בטוחים כיצד וממי? אל תתפשרו על אפליקציה תמלול! צרו קשר עוד היום ותנו למומחים לטפל בכם. אנו נספק לכם תמלול איכותי, מקצועי ובמחיר הוגן. לפרטים נוספים וייעוץ נא ליצור קשר.

אפליקציה מלול - מהו תמלול
אפליקציה מלול – מהו תמלול

מהו תמלול?
התמלול הוא למעשה המרת קובץ שמע לטקסט כתוב.
מי שעוסק באומנות זו של תמלול קבצי אודיו, מכונה מתמלל.
כאשר מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, מומלץ להגיע למתמלל בעל ניסיון במלאכה זושל התמלול מפני שתמלול קבצים תובע מיומנות רבה ודיוק רב.
הוא צריך להבחין בין גווני קולות שונים, אקצנטים וזיהוי מקצועי של הדוברים , סוגי הדגשות וכולי.

בשנים האחרונות ישנן סוגים של תמלול כדוגמת:

תמלול הרצאות
תמלול שיחות
תמלול ראיונות
תמלול דיונים משפטיים
תמלול הקלטות
תמלול של פגישות

בהמשך המאמר נפרט על גווני התמלול הקיימים

תמלול הרצאות – שומעים הרצאה הקיימת ע"ג קובץ שמע וצריך להפוך אותה לכתב
תמלול משפטי – זה סוג תמלול אשר מייצג שיחה והוא מיוצג כהוכחה בפני שופט.
תמלול ראיונות – המרת ראיונות מקבצי שמע לכתב, יש פעמים שבהם ההקלטות אינן מתבצעות בתנאים טובים, יש רעש והמולה ברקע שמפריעים לשמיעה וכיוון שכך, תמלול ראיונות נותן אפשרות להשיג את הראיון בצורת טקסט.
תמלול שיחות – בדרך כלל מתבצעים לצורך משפטי, קיימים בנוסף שיחות טלפוניות מוקלטות ולכן יש להעביר את שיחות עבור הצגתם בבית המשפט.
תמלול של הקלטות – המרה של הקלטות מאודיו לטקסט.

תמלול מוצלח ואיכותי

על מנת שהתמלול יצא מושלם, חשוב שלמתמלל יהיה את אותם כישורים ומיומנויות המתאימים כמו לדוגמא:

יכולת שמיעה חדה, ידע טוב של אותה השפה, הוא גם כן אמור להיות בקיא בעולם התוכן אותו הוא מתמלל, אם למשל מדובר בתוכן משפטי, אז שיהיה היכרות עם אותם מושגים מהתחום של החוק והמשפט.

כמובן קיים צורך בסבלנות מרבית כיוון שלעיתים יש צורך להקשיב לקובץ מספר פעמים על מנת לפענח אותו בגלל שאם לא, עלול להיות חסרים בטקסט.

איך צריך לבחור מתמלל מקצועי?
בפנייה לאיש המקצוע, צריך לברר אצלו את הנקודות הבאות:
האם יש לו ידע בתמלול של קבצי אודיו והאם הוא תמלל סוגים שונים של הקלטות.

בענף התמלול יש מספר תוכנות תמלול, בדקו באיזה סוג תוכנה הוא נעזר, כאשר הוא אינו יודע לומר באיזה תוכנות הוא מתמלל, רוב הסיכויים שהוא לא מתמלל מנוסה.

האם המתמלל יהיה יכול לתמלל קבצים עם איכות שמע נמוכה, למתמללים בעלי וותק יש תוכנות לשיפור קבצי שמע ואפילו שיחות עם איכות נמוכה הם מסוגלים לתמלל.

 

 

על אודות ההנחיות

שלדעתך שלא אי נעימות

הגשת תמלול לבית משפט

עקוב רק את הדקדוק הריאלי.

 

 

השתמש בתוויות

 

 

רק שלך בעשיית לדף מערכות אינטרנט