אפליקציית תמלול – מידע חשוב

אפליקציית תמלול – מידע חשוב

 

אפליקציית תמלול

בשנים האחרונות, עם ההתקדמות הטכנולוגית, כל מי שזקוק לאפליקציית תמלול בזמן אמת יוכל למצוא מגוון רחב של הצעות – הן עבור אנדרואיד והן עבור אייפון. אפליקציות תמלול מיועדות למלא מגוון משימות: לתמלל הקלטות שנשלחו דרך הוואטסאפ בזמן אמת עבור נוחות קריאה, לסייע לכבדי שמיעה בהתנהלות היומיומית שלהם ולעתים אף לסייע לשני בני אדם הדוברים שפות שונות לתקשר ביניהם על ידי תמלול המילים שלהם ותרגומם במקביל.

על מנת להפעיל אפליקציית תמלול עליכם להעניק לך הרשאות גישה למיקרופון של הסמארטפון שלכם, לפתוח את האפליקציה ופשוט להתחיל לדבר.

עדיין לא שם

אפליקציות תמלול שונות בנויות על טכנולוגיות שונות ומציעות יתרונות שונים. תוכלו למצוא, למשל, אפליקציות המסוגלות לנטרל רעשי רקע ולתמלל נהדר גם כאשר יש הפרעות, אפליקציות המזהות הרעות ביניים לא רלוונטיות, אפליקציות המסוגלות להבחין בשפות שונות ולתמלל אותן סימולטנית ואפילו אפליקציות תמלול שעושות שימוש בבינה מלאכותית לצורך משימת התמלול.

עם זאת, אנחנו עדיין לא שם – אין תחליף לשיקול דעת אנושי ועם כל הכבוד לטכנולוגיה ולבינה המלאכותית וכנראה שעבור משימת תמלול מקצועית וטובה – בפרט לצרכים משפטיים או מחקריים – נזדקק לשירותיהן של חברות תמלול מקצועיות.

 

הורדתם אפליקציית תמלול מתקדמת ואינכם בטוחים כיצד והאם היא תועיל לכם? מעוניינים בהסבר פשטני על מלאכת התמלול או שאתם זקוקים לתמלול מקצועי? פנו אלינו בטלפון או באתר ונשמח לייעץ לכם. 

מהו תמלול?
התמלול הוא למעשה המרה של קבצי אודיו לטקסט.
העוסק בעבודה זאת של תמלול, נקרא מתמלל.
אם אתם מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, כדאי להגיע למתמלל מומחה במלאכה זו כיוון שהתמלול דורש רמת ביצוע רבה.
על המתמלל להבחין בין סוגי קולות, סוגי מבטא וזיהוי מקצועי של אותם דוברים , סוגי הדגשות וכו'.

בשנים האחרונות ישנן סוגים של תמלול כמו לדוגמא:

תמלול הרצאות
תמלול של שיחות
תמלול של ראיונות
תמלול משפטי
תמלול הקלטות
תמלול פגישות

במאמר תקבלו פירוט על אותם סוגי התמלול הנ"ל

תמלול של הרצאות – מקבלים הרצאה שנמצאת ע"ג קובץ שמע וצריך להפוך אותה לכתב
תמלול דיונים משפטיים – הוא סוג תמלול אשר מייצג שיחה והוא מיוצג כהוכחה בפני השופט בבית המשפט.
תמלול ראיונות – המרה של ראיונות מוקלטים משמע לטקסט, יש מקרים שבהם אותן הקלטות לא מבוצעות בתנאים טובים, קיימים רעש והמולה ברקע שגורמים להפרעה לשמיעה ולכן, תמלול ראיונות מאפשר להשיג את אותו הראיון בכתב.
תמלול שיחות – במרבית הפעמים מתבצעים לצורך משפטי, ישנם גם שיחות מוקלטות ומסיבה זו החובה היא להחליף את שיחות לטקסט כתוב לטקסט לצורך הצגה בבית המשפט.
תמלול הקלטות – המרה של הקלטות מקבצי שמע לטקסט כתוב.

תמלול איכותי ומדוייק

בכדי שאכן התמלול יהיה מקצועי, חשוב מאוד שלמתמלל יהיה את כל יכולות אשר מתאימים לכך כמו למשל:

שמיעה חדה, ידע טוב של אותה השפה, הוא גם כן צריך להיות שולט בתוכן אותו הוא מתמלל, אם למשל מדובר בתוכן הקשור למשפט, צריך שיהיה לו את ההיכרות עם אותם מונחים מתחום המשפט.

בנוסף קיים צורך בסבלנות מרובה מכיוון שלעיתים יש צורך לשמוע לקטע לא מעט פעמים בכדי לפענח אותו כיוון שאם לא, יכול להיווצר חוסר בטקסט הכתוב.

באיזה אופן צריך לבחור מתמלל?
כשפונים לאיש המקצוע, חשוב לבדוק אצלו את אותן הנקודות הנ"ל:
אם יש למתמלל את הנסיון בתמלול של קבצי שמע וכמו כן אם הוא גם תמלל כל מיני סוגים של שיחות.

בענף של התמלול קיימות כמה תוכנות תמלול, תבררו אצלו באיזה תוכנה הינו משתמש, אם הוא לא יודע לציין באיזה תוכנות הוא משתמש, כנראה שהוא אינו מתמלל מנוסה.

האם הוא יוכל לתמלל קבצים שיש בהם איכות שמע נמוכה, למתמללים בעלי נסיון יש תוכנות שמשפרות קבצים של שמע ואף הקלטה עם איכות ירודה הם מסוגלים לתמלל.

אפליקציית תמלול - תמונה
אפליקציית תמלול – תמונה

 

כל קישור למהות המילולי

 

 

מכשול לתהליך התמלול

חברות תמלול

וניתוחם לקראת בניית שמקובל

ומקצועי ומלוטש לחלוטין